Пропускане към основното съдържание

От къде черпим идеи за подаръци?

 


Кога правим подаръци?

Подаряването най-често е свързано с някакво житейско събитие.

Всички подготвяме подаръчета за рожденници и юбиляри, за завършващи и абитуриенти, за Коледа и други празници.

При някои хора правенето на подаръци е по-често и е свързано с желанието да зарадват близките си хора и да ги изненадат. Когато получаваме подарък без причина се чувстваме щастливи от отношението на близките ни хора. Също така осъзнаваме, че ние сме значими един за друг през цялото време. За показването на внимание не е нужен специален празник!

Причина за подаряване може да бъде и благотворителността. Когато оставяме подаръци блатворително се чувстваме по-щастливи и по-удовлетворени. В този труден живот нашите малки изненади  радват и топлят душите на хората в беда. Състрадателността е това, което ни отличава нас хората от животните. Съпричастността към нещастието на другите ни прави човеци.

Ако искаме да стимулираме, хората които работят за нас е важно да им правим подаръци и без конкретна причина. Това е чудесен начин за стимулиране на служителите.

Подаракът остава приятен спомен за човека независимо кога го е получил!

Лесно ли избираме подаръци за другите?

Едва ли за някой избирането на подходящия е лесна работа. А когато искаме наистина да изненадаме приятно някого, търсенето на точния подарък е изпитание.

За избягването на ненужен подарък един разговор с получателя ще спести евентуално разочарование. Тази опция няма да ни предостави възможност да изненадаме човека, за когото е предназначен подаръка, но ще сме сигурни, че ще му бъде полезен. А все пак ние раздаваме подаръци, за да зарадваме другите.

Ако човекът ни е много близък, ние знаем какво би му допаднало за получи.

В крайна сметка всеки сам решава какъв подарък да поднесе и как да го подари.

Какъвто и подарък да сме избрали много важна е и неговата опаковка.

Красиво опакованият подарък е открояващ се сред останалите. Дори и да е малко нещото, което ще дарим, хубавата опаковъчна визия ще направи забележим подаръка ни.

От къде черпим идеи за подарък?

Местата от където търсим хрумки за подаръци са различни. Много често в социалните групи за ръчна изработка на предмети виждаме такива постове.

Понякога виждането на някаква вещ в някого може да улесни изборът ни за подарък. Скоро  от един колега видях един картодържател с метална щипка за пари. Грабна ме този калъф за кредитни и дебитни карти и реших да направя такъв подарък на сина си. Понеже нямаше скоро повод, а аз не му правя често подаръци открих чудесна причина да му подаря този малък и симпатичен портфейл с метален клипс за банкноти.

Подарявайки му картодържателя, с обяснението, че има rfid защита и че никой няма да може да му открадне парите, видях че остана очарован. Защитния калъф за разплащателни дебитни и кредитни карти му влезе веднага в употреба. 

Това малко органайзерче за платежни документи ме вдъхнови да го подаря съвсем спонтанно. RFID портфейла за банкови карти е идеален подарък за всякакъв повод или без повод.



Не е важно от къде черпим идеи за подаръци, а е важно те да дават щастие и радост в очите. Не е задължително подаракът да е много скъп или обемен, за да изненада приятно. Подаръкът използван ежедневно и функционално, не може да бъде неподходящ!

Хубаво ще бъде по-често да подготвяме малки подаръчета за най-близките ни. Аз обаче, за съжаление, не съм по спонтанните подаръчни изненади . Но пък нещо грабне ли интереса и вниманието ми ме провокира да го подаря.


Популярни публикации от този блог

Какви са рисковете за вените на краката при дълго пътуване?

 Какви рискове за вените на краката крие дългото пътуване? Дългите полети със самолет могат да провокират съдови проблеми и венозна недостатъчност. Сред най-честите рискове за вените на краката са:  - дълбока венозна тромбоза,  - венозна недостатъчност, - подуване на краката и поява на оток,  - усложнения на разширени вени, Един от факторите, оказващи рисково влияние на вените при дълго пътуване със самолет, автомобил, автобус или друг транспорт, е намаленото движение и статичната поза на краката. Продължителното седене в една поза забавя кръвообращението и вените не могат да функционират правилно. Непълноценното връщане на кръвта от вените на долните крайници води до задържането й и подуване на краката. Това състояние на нарушена циркулация на кръвта и застой във вените на краката е известно като венозна недостатъчност. Друг рисков фактор за вените при няколко часово пътуване по въздух е налягането в кабината на самолета. Поддържаното налягане в самолета е по-ниско ...

Скъсяване на крака след смяна на става - ортопедични стелки за изравняване

Колко стави годишно се сменят? Според Американския регистър за смяна на стави в САЩ годишно бройката на имплантираните коленни стави надхвърля 800 000, а на тазобедрените сменени стави надхвърля 1 милион Очакванията там са ортопедичните операции за ендопротезиране значително да нараснат. Според съществуващите регистри в Европа броят на сменените тазобедрени и коленни стави е висок. Броят на ставните операции за 2020г в някои страни може да се види в статистиката . На какво се дължи високият брой на протезирането?  Модерният свят с все-по голямо обездвижване е предпоставка за затлъстяване на населението. Трупаните излишни килограми натоварват прекомерно ставите и ускоряват тяхното износване. Стареенето и различни заболявания на ставите налагат необходимостта от ставна артропластика. Какви усложнения могат да се срещнат при протезираните пациенти? Често след смяна на колянна или тазобедрена става се наблюдава промяна в дължината на краката и куцане. Скъсяването на крака след ендопро...

Лимфедем на ръката - причини и терапии

  Какво е лимфедем? Лимфедемът е състояние на подуване поради задържане и натрупване на лимфна течност в тялото. Лимфните възли действат като дренаж в тялото и през тях преминава лимфата. Когато има отстранени или запушени лимфни възли се нарушава оттичането на лимфната течност. Лимфотокът е нарушен и лимфната течност започва да се натрупва в различни части на тялото. Най-често лимфна течност се задържа в ръцете и краката, но не е изключено да се застоява течност и в други части на тялото. Застоя и натрупването на лимфа предизвиква подуване на ръката. Това състояние на лимфен оток на ръката е лимфедем. Лимфедемът на ръката е заболяване, което прогресира без лечение и води до намаляване на подвижността, дегенеративни изменения на ставите и възпаления. От какво се получава лимфедем? Лимфедемът се развива в резултат на увредена и запушена лимфна система. Сред най-честите причини за поява на лимфедем на горен крайник са операциите и лечението на рак. Лимфедемът може да възникне...

Семейно на море в България, Златни пясъци

Тази години си организирахме кратка семейна почивка на нашето Черноморие, за да избягаме от непоносимата жега в София. Планът ни беше да имаме 3 нощувки и да пътуваме с нощен влак и спален вагон от София до Варна. Спалните купета са добре климатизирани и поддържани в добро състояние. Пътуването в спален вагон за нас е предимство, защото няма умора от шофирането, а поспиваме удобно във влака и пристигаме отпочинали на гара Варна. След кратко премисляне къде точно да отидем се спряхме на Златни пясъци, а  при избора на хотел се ръководехме и от предлагането на ол инклузив. Спряхме се на Парк Хотел Одесос. От жп гарата на морската ни столица хванахме автобус 9 и слязохме на спирка Аквапарк в Златни пясъци. След като слязохме минахме по една пътека през гората и излязохме в страни на хотел Царевец, от където походихме малко до нашия хотел Одесос.  Понеже настаняването е от 14 часа, ние си оставихме багажа и използвахме басейна, докато стане време да ни настанят. На басейна има бар...

Какви храни да консумираме при инсулинова резистентност?

Какво е инсулинова резистентност? Инсулинът е хормон, който се произвежда от задстомашната жлеза панкреас и неговото основно предназначение е да контролира циркулиращата глюкоза в кръвта. Ролята на инсулина е да помага на клетките да абсорбират глюкозата от кръвта, с което се контролират нивата на кръвната захар. Този хормон придвижва глюкозата в кръвта към клетките на мускулите и ги снабдява с енергия.  Инсулинът е в основата на метаболизма и правилната обмяна на въглехидрати, мазнини и белтъци в организма ни. Този хормон придвижва глюкозата в кръвта към клетките и ги снабдява с енергия.  При инсулиновата резистентност клетките нямат чувствителност към инсулина и не реагират на сигналите за транспортираната глюкоза до тях. Поради това панкреасът увеличава производството на инсулин, за да компенсира нуждата на клетките за абсорбиране на кръвната глюкоза.  Инсулинова резистентност е състояние, при което се произвежда инсулин, но клетките не реагират ефективно за усвояване ...