Пропускане към основното съдържание

Абитуриентски балове и бални обувки




Абитуриентският бал е житейско събитие, което се чака с огромно нетъръпение от учениците последна година в средното училище. Този момент е също толкова важен и за техните родители, защото осъзнават, че децата им вече са пораснали и устремено вървят към своята личностна самостоятелност.

Обикновено абитуриентският бал е през красивия месец май, но подготовката за него започва много преди това.
В нашата страна ученическите балове са много пищни и поглъщат много финансов ресурс. Дори и да нямат свободен капитал не малко родители теглят кредити или взимат заеми от близки и приятели, за да организират този един ден за своето дете!

Един от аспектите, касаещи баловете е обличането на абитуриентите и съчетаването на тоалета с модерни обувки. С популяризирането на онлайн търговията много абитуриенти започнаха да си поръчват маркови и дизайнерски дрехи и обувки от родни и международни онлайн магазини.

Завършващите девойки са набелязали желаните рокли и обувки и все по-често ги поръчват от някой онлайн магазин. Въодушевлението на абитуриентките обаче често бива помрачавано, когато получат така очакваните обувки и установят, че не се чувстват удобно и комфортно с тях. Същата тенденция се наблюдава и при младежите абитуриенти, но при тях не е толкова силно изразена. Момчетата са по-склонни да съчетаят избрания костюм с бални обувки от местни търговци и по-малък процент да пазаруват онлайн.
Но вероятността е голяма и не рядко срещана, специалните обувки закупени от интернет да не паснат на крака Ви и да Ви разплачат. 
И тук настъпва моментът: какво да правим като не можем да ги върнем или пък няма достатъчно време за избиране на други обувки за бала!?
Решение в този случай може да се намери, само ако получените обувки не са малки и не стискат краката Ви прекомерно. 

Въпреки прецизното мерене на стъпалата и съобразяване с таблиците за избиране на точния размер обувки, достатъчно млади хора имат неприятен спомен от този момент в подготовката на бала. 

Различните аксесоари за обувки ще помогнат в уплътняването на по-големите обувки. Поставянето на пълнители отпред и залепването на уплътняващи стелки отзад на борда е добро решение за затворени по-големи бални обувки. 
Силиконовите каишки също могат да помогнат за задържането на официалните обувки за краката.

Силиконовите стелки за обувки на висок ток и отворени отпред ще предпазят крака от пързаляне и излизане на пръстите извън подметката на балната обувка. Поставянето на подходящи стелки с  допълнително поддържане на пръстите на краката предотвратява възможността за хлъзгане на крака в обувката и болезнено претоварване на пръстите.

За предотвратяване на риска от болки в петата и цялостна умора в краката някои модели стелки за пети за обувки на токчета са идеалното допълнение за официалните обувки за абитуриентския бал!

Не позволявайте балните обувки да развалят настроението Ви, а използвайте  стелки и пълнители за обувки за дамски и мъжки обувки! Използвайте каишки за обувки за пристягане на широките и хлабави обувки за крака, за да не се притеснявате за походката си и евнтуално изваждане на крака от официалните обувки. 

Насладете се пълноценно на дългоочаквания си празник с различните модели аксесоари за обувки!!! Краткото тестване на обувките във физически магазин и първоначалното усещане за удобна обувка без стискане може да е подвеждащо. Изборът на уплътняващи или омекотяващи стелки ще Ви спести разочарованието и ще намали желанието Ви да захвърлите дълго избираните и скъпо струващи бални обувки. Противохлъзгащите стелки и противопързалящи подложки за обувки ще задържат пръстите Ви в красивите сандали и няма да се притеснявате за разваления лайфстайл.

Насладете се максимално на балната си рокля и официалните си бални обувки и помнете, че това е само един ден от Вашия живот!!!















Популярни публикации от този блог

Какви са рисковете за вените на краката при дълго пътуване?

 Какви рискове за вените на краката крие дългото пътуване? Дългите полети със самолет могат да провокират съдови проблеми и венозна недостатъчност. Сред най-честите рискове за вените на краката са:  - дълбока венозна тромбоза,  - венозна недостатъчност, - подуване на краката и поява на оток,  - усложнения на разширени вени, Един от факторите, оказващи рисково влияние на вените при дълго пътуване със самолет, автомобил, автобус или друг транспорт, е намаленото движение и статичната поза на краката. Продължителното седене в една поза забавя кръвообращението и вените не могат да функционират правилно. Непълноценното връщане на кръвта от вените на долните крайници води до задържането й и подуване на краката. Това състояние на нарушена циркулация на кръвта и застой във вените на краката е известно като венозна недостатъчност. Друг рисков фактор за вените при няколко часово пътуване по въздух е налягането в кабината на самолета. Поддържаното налягане в самолета е по-ниско ...

Скъсяване на крака след смяна на става - ортопедични стелки за изравняване

Колко стави годишно се сменят? Според Американския регистър за смяна на стави в САЩ годишно бройката на имплантираните коленни стави надхвърля 800 000, а на тазобедрените сменени стави надхвърля 1 милион Очакванията там са ортопедичните операции за ендопротезиране значително да нараснат. Според съществуващите регистри в Европа броят на сменените тазобедрени и коленни стави е висок. Броят на ставните операции за 2020г в някои страни може да се види в статистиката . На какво се дължи високият брой на протезирането?  Модерният свят с все-по голямо обездвижване е предпоставка за затлъстяване на населението. Трупаните излишни килограми натоварват прекомерно ставите и ускоряват тяхното износване. Стареенето и различни заболявания на ставите налагат необходимостта от ставна артропластика. Какви усложнения могат да се срещнат при протезираните пациенти? Често след смяна на колянна или тазобедрена става се наблюдава промяна в дължината на краката и куцане. Скъсяването на крака след ендопро...

Лимфедем на ръката - причини и терапии

  Какво е лимфедем? Лимфедемът е състояние на подуване поради задържане и натрупване на лимфна течност в тялото. Лимфните възли действат като дренаж в тялото и през тях преминава лимфата. Когато има отстранени или запушени лимфни възли се нарушава оттичането на лимфната течност. Лимфотокът е нарушен и лимфната течност започва да се натрупва в различни части на тялото. Най-често лимфна течност се задържа в ръцете и краката, но не е изключено да се застоява течност и в други части на тялото. Застоя и натрупването на лимфа предизвиква подуване на ръката. Това състояние на лимфен оток на ръката е лимфедем. Лимфедемът на ръката е заболяване, което прогресира без лечение и води до намаляване на подвижността, дегенеративни изменения на ставите и възпаления. От какво се получава лимфедем? Лимфедемът се развива в резултат на увредена и запушена лимфна система. Сред най-честите причини за поява на лимфедем на горен крайник са операциите и лечението на рак. Лимфедемът може да възникне...

Семейно на море в България, Златни пясъци

Тази години си организирахме кратка семейна почивка на нашето Черноморие, за да избягаме от непоносимата жега в София. Планът ни беше да имаме 3 нощувки и да пътуваме с нощен влак и спален вагон от София до Варна. Спалните купета са добре климатизирани и поддържани в добро състояние. Пътуването в спален вагон за нас е предимство, защото няма умора от шофирането, а поспиваме удобно във влака и пристигаме отпочинали на гара Варна. След кратко премисляне къде точно да отидем се спряхме на Златни пясъци, а  при избора на хотел се ръководехме и от предлагането на ол инклузив. Спряхме се на Парк Хотел Одесос. От жп гарата на морската ни столица хванахме автобус 9 и слязохме на спирка Аквапарк в Златни пясъци. След като слязохме минахме по една пътека през гората и излязохме в страни на хотел Царевец, от където походихме малко до нашия хотел Одесос.  Понеже настаняването е от 14 часа, ние си оставихме багажа и използвахме басейна, докато стане време да ни настанят. На басейна има бар...

Какви храни да консумираме при инсулинова резистентност?

Какво е инсулинова резистентност? Инсулинът е хормон, който се произвежда от задстомашната жлеза панкреас и неговото основно предназначение е да контролира циркулиращата глюкоза в кръвта. Ролята на инсулина е да помага на клетките да абсорбират глюкозата от кръвта, с което се контролират нивата на кръвната захар. Този хормон придвижва глюкозата в кръвта към клетките на мускулите и ги снабдява с енергия.  Инсулинът е в основата на метаболизма и правилната обмяна на въглехидрати, мазнини и белтъци в организма ни. Този хормон придвижва глюкозата в кръвта към клетките и ги снабдява с енергия.  При инсулиновата резистентност клетките нямат чувствителност към инсулина и не реагират на сигналите за транспортираната глюкоза до тях. Поради това панкреасът увеличава производството на инсулин, за да компенсира нуждата на клетките за абсорбиране на кръвната глюкоза.  Инсулинова резистентност е състояние, при което се произвежда инсулин, но клетките не реагират ефективно за усвояване ...